Londyn: Jest zgoda na nowy stadion w Brentford

źródło: constructionenquirer.com; autor: michał

Londyn: Jest zgoda na nowy stadion w Brentford Trzecie i ostatnie potwierdzenie już jest. To oznacza, że Brentford FC będzie pierwszym londyńskim klubem od czasu Arsenalu, który zamieni swój stadion na nowy!

Reklama

Na tę decyzję Brentford FC czekali od kilku miesięcy. W grudniu projekt budowy nowego stadionu przy Lionel Road zyskał akceptację gminy Hounslow. W lutym z kolei zaaprobował go burmistrz Londynu. Do ostatecznej akceptacji brakowało więc tylko pieczątki sekretarza stanu.

Wczoraj podsekretarz stanu Nick Bowles wyraził zgodę na budowę, dzięki czemu nie ma już żadnej formalnej przeszkody przed rozpoczęciem inwestycji. Wybrany w styczniu główny wykonawca, deweloper Wilmott Dixon, powinien rozpocząć prace budowlane w najbliższych tygodniach.

Nowy stadion przy Lionel Road zaoferuje widzom 20 tysięcy miejsc w bardzo nietypowym układzie. Kształt stadionu został wymuszony nieforemną działką. Dodatkowo obok stadionu musi się zmieścić 11 apartamentowców od 7 do 17 pięter. Dzięki ich budowie uda się sfinansować powstanie areny piłkarskiej.

Lionel Road

Reklama