Anglia: Jutro rusza rozbudowa w Northampton

źródło: northampton-news-hp.co.uk; autor: michał

Anglia: Jutro rusza rozbudowa w Northampton Poza zupełnie nową trybuną wschodnią do Sixfields Stadium zostanie dobudowane centrum konferencyjne i hotel na 100 pokoi. Obok powstaną nowe mieszkania. Pierwsza łopata zostanie wbita już jutro.

Reklama

Sixfields Stadium jest znany z tego, że mecze da się oglądać nie tylko na trybunach, ale też na wzgórzu poza stadionem. W ostatnich miesiącach o stadionie było głośno dzięki przeprowadzce Coventry City właśnie do Northampton.

Dziś jednak Sixfields pojawia się w angielskich mediach w nowej roli – miejsca poważnej inwestycji sportowo-komercyjnej. Dzięki porozumieniu osiągniętemu jeszcze latem 2013 jutro ruszy rozbudowa obiektu.

W planie jest nowa trybuna wschodnia i modernizacja głównej na zachodzie. Pojemność wzrośnie dzięki temu z 7,6 do 10 tysięcy. Dla rozwoju miejscowego klubu ważniejsze jest jednak to, co powstanie wokół. Będzie centrum kongresowe dla 800 gości i hotel z łączną liczbą 100 pokoi. Do tego w planie jest nowe osiedle mieszkaniowe.

Cały projekt to rezultat partnerstwa Northampton Town FC, miasta Northampton i dewelopera The County Group. Dzięki rozbudowie miejscowy zespół piłkarski ma być samowystarczalny i rozwijać się.

Jest jasne, że trójstronne partnerstwo zapewni nie tylko jasną przyszłość, wartość i zatrudnienie dla Sixfields. Da też Northampton Town możliwość zwiększania zysków, pięcia się w górę ligowej tabeli i funkcjonowania jako przedsiębiorstwo przez całą dobę – zapewnił Simon Patrick, prezes County Group.

Reklama