Stadion Roku 2013: Ghelamco Arena!

źródło: własne

Stadion Roku 2013: Ghelamco Arena! Pierwszy nowy stadion w Belgii od ponad dekady, potencjalnie najlepszy w całym Beneluksie i zdecydowanie najwyżej oceniany w plebiscycie Stadion Roku 2013. Gratulujemy!

Reklama

Historia tego projektu sięga ponad dekadę wstecz i dzięki dużej determinacji dziś w Gandawie stoi najnowocześniejszy stadion Belgii, a być może całego Beneluksu. W całym kraju to jedyny tak duży i nowoczesny stadion zbudowany po Euro 2000.

Być może stąd determinacja Belgów, by został doceniony? W ostatnich tygodniach kibice KAA Gent przy znacznym wsparciu klubu motywowali się do głosowania, przekazywali sobie informacje, a nawet… czytali je na fasadzie stadionu! Dokładnie tak, Ghelamco Arena stoi przy ważnym węźle autostradowym, na którym codziennie tysiące kierowców mogły przeczytać wyświetlany po zmroku adres strony StemArena.be, zachęcającej do głosowania.

Nic więc dziwnego, że Belgowie stanowią jedną z największych grup tegorocznego głosowania i to właśnie ich stadion znalazł się na szczycie. W sumie 11 618 głosów poparcia, z czego aż 8903 z najwyższą notą pięciu gwiazdek i niewiarygodny wynik 51 024 punktów!

Ghelamco Arena to najmniejszy obiekt nagrodzony w naszym głosowaniu, ale jednocześnie prawdopodobnie najbardziej komfortowy. Całe jego zaplecze obudowane jest w efektowny sposób szkłem, a kibice mogą korzystać z zaplecza z sofami nie tylko w lożach VIP, ale też na zwykłych sektorach.

Do tego efektowna iluminacja pomiędzy szklanymi taflami i cały szereg innych zalet, o których już pisaliśmy. Nie będziemy się więc powtarzać i zakończymy prosto: Gratulujemy!

Ghelamco ArenaFot: AGC Glass

Ghelamco ArenaFot: ourfuturestartshere.be

Ghelamco ArenaFot: Gunther Vermeulen (cc: by-sa)


Reklama