Stadion Roku 2013: 2. Tele2 Arena

źródło: własne

Stadion Roku 2013: 2. Tele2 Arena Najchętniej wybierany stadion w całym głosowaniu i zupełnie zasłużenie. Tele2 Arena łączy supernowoczesne technologie z tradycyjnym kibicowaniem w niemal wzorcowy sposób.

Reklama

Dokładnie 11 941 osób w wyborze swojej pierwszej piątki 2013 roku uwzględniło Tele2 Arenę. To wynik imponujący tym bardziej, że struktura geograficzna głosujących jest bardzo zróżnicowana. Poza oczekiwanym wsparciem z rodzimej Szwecji nowy dom Hammarby i Djurgårdens był wysoko notowany również wśród innych nacji, np. w Polsce (również drugie miejsce).

Co ciekawe, osoby głosujące na Tele2 Arenę przyznawały jej bardzo zróżnicowane noty. W efekcie średni głos dla najnowszego szwedzkiego stadionu to 2,9 gwiazdki, czyli w okolicach średniej punktacji. Najwyższą notę przyznało temu stadionowi 2379 osób. Cztery gwiazdki – 2310, trzy – 2080, dwie – 2153, jedną – 3019. W sumie Tele2 Arena otrzymała 34 700 punktów, czyli drugi najlepszy wynik w historii.

Roboczo nazywany Stockholmsarenan, obiekt wyróżnia się na tle rosnącej liczby supernowoczesnych aren. Z jednej strony ruchomy dach, zdolność organizacji najrozmaitszych imprez, efektowna iluminacja. Z drugiej jednak to też zupełnie tradycyjny stadion piłkarski z miejscami stojącymi dla fanatyków, z uwzględnionym w projekcie użyciem pirotechniki przez fanów. Takich połączeń „nowego i starego” typu przeżywania widowisk nie ma na świecie wiele. Więcej przeczytasz w naszym konkursowym opisie.

Tele2 ArenaFot: Groundhopping.se

Tele2 ArenaFot: Groundhopping.se

Tele2 ArenaFot: Campanella Photo

Reklama