Londyn: Brentford o krok od nowego stadionu

źródło: London24.com

Londyn: Brentford o krok od nowego stadionu Była zgoda władz gminnych, teraz jest również aprobata biura burmistrza Londynu. Został tylko podpis od sekretarza stanu i budowa będzie mogła ruszyć – pisze London24.com.

Reklama

Nowy stadion dla Brentford FC przy Lionel Road jest coraz bliżej realizacji. Przedstawiona rok temu wizja budowy stadionu i osiedla wokół niego została przyjęta przez gminę Hounslow w grudniu. W styczniu Brentford FC przedstawili głównego wykonawcę, dewelopera Willmott Dixon.

Po kolejnym miesiącu jest następna dobra wiadomość – biuro burmistrza zatwierdziło plany. To standardowa procedura, która stanowi przedostatni etap przed zielonym światłem dla projektu.

Ostatnia decyzja należy do sekretarza stanu Erika Picklesa. Ten może przepuścić plany lub skierować do ponownego rozpatrzenia, jeśli pojawią się wątpliwości. Powszechne oczekiwanie jest jednak takie, że Pickles zatwierdzonej przez dwa podmioty samorządowe decyzji nie zakwestionuje.

Przy Lionel Road (ok. 800 metrów od Griffin Park) ma powstać nowy stadion na ok. 20 tysięcy miejsc. Wokół niego ma powstać osiedle mieszkaniowe.

Lionel Road

Lionel Road

Reklama