Stadion Roku 2013: Zaczynamy nominacje!

źródło: własne; autor: redakcja

Stadion Roku 2013: Zaczynamy nominacje! Jak co roku styczeń to czas, kiedy zapraszamy Was do zgłaszania swoich nominacji w plebiscycie Stadion Roku. Wstępną listę już mamy, ale czekamy też na Wasze zgłoszenia – jeśli uważacie, że pominęliśmy wartościowy obiekt, zgłoście go!

Reklama

Czas zacząć rozgrzewkę przed tegoroczną, czwartą już edycją konkursu Stadion Roku. Tradycyjnie styczeń zaczynamy od przedstawienia listy nominacji, w której tworzeniu chętnie przyjmiemy pomoc. Zebraliśmy 16 najważniejszych stadionów otwartych w minionym roku, jednak jesteśmy otwarci na poszerzenie jej, jeśli znacie obiekt, który mogliśmy pominąć.

Zapraszamy więc do zapoznania się z ankietą, w której znajdziecie 16 zakwalifikowanych już stadionów oraz możecie wpisać kolejne, jeśli zasługują na uwzględnienie!

  • Reguły pozostają prawie niezmienne, czyli interesują nas wszystkie stadiony otwarte na świecie, pod warunkiem, że:
  • pojemność to 10 000 miejsc lub więcej;
  • data otwarcia i/lub pierwszej imprezy z użyciem wszystkich trybun mieści się w przedziale od 1 stycznia do 31 grudnia 2013;
  • stadion nadaje się do rozgrywania meczów piłkarskich. Czyli nie musi być typowo piłkarski, ale musi bez zmian konstrukcyjnych zmieścić boisko i umożliwić rozegranie meczu;
  • został zbudowany od podstaw lub otwarty po kompleksowej przebudowie. To jedyna zmiana względem minionych lat, ponieważ dotąd kwalifikowaliśmy przebudowywane obiekty z zastrzeżeniem, że przynajmniej 75% pierwotnego stadionu uległo zmianie. Teraz nie stawiamy sztywnego progu, ponieważ musielibyśmy pominąć kilka wartościowych stadionów, które mimo zachowania elementów dawnych trybun są dziś zupełnie innymi arenami niż były dotychczas.

Na zgłoszenia czekamy od dziś (7 stycznia) przez dwa tygodnie, do 21 stycznia włącznie. Dzień później rozpoczniemy głosowanie na Stadion Roku 2013, które potrwa przez miesiąc.

Reklama