Moskwa: Stadion CSKA gotowy za rok?

źródło: Sports.ru

Moskwa: Stadion CSKA gotowy za rok? Zaskakująca deklaracja padła z ust Jewgienija Ginera, właściciela CSKA Moskwa. Miliarder zapowiedział, że nowy stadion będzie gotowy pod koniec roku lub na początku 2015. Tymczasem prace nad częścią obiektu jeszcze nie ruszyły.

Reklama

- Prace idą zgodnie z planem. Jeśli wykonawcy nie zawiodą, pod koniec 2014 lub na początku 2015 roku będzie można odbywać mecze na stadionie – zapowiedział wczoraj Jewgienij Giner. Właściciel CSKA Moskwa dodał jednak zastrzeżenie: - Niektóre loże będą niedokończone, muzeum klubowe czy sklepy nieczynne, ale zespół będzie mógł zagrać na boisku, a kibice zasiąść na trybunach.

Przyjęty harmonogram rzeczywiście zakłada ukończenie prac na przełomie tego i przyszłego roku, ale stan prac wciąż jest daleki od idealnego. Budowa stadionu trwa już ponad 6 lat (z długimi przerwami), a aktualny stan prac wygląda tak:

Stadion CSKA

Czy uda się do końca roku zrealizować na tyle dużo prac, by nowy 30-tysięcznik został dopuszczony do użytku? W ostatnich miesiącach udało się znacznie przyśpieszyć tempo prac, jednak roboty na północy przyszłego stadionu jeszcze się nie rozpoczęły.

Stadion CSKA

Reklama