Minneapolis: Ostatnie spuszczenie powietrza z dachu Metrodome

źródło: AP; autor: michał

Minneapolis: Ostatnie spuszczenie powietrza z dachu Metrodome Po 32 latach z panoramy Minneapolis znikł dziś pneumatyczny dach Metrodome. Wielka poduszka z membrany opadła po 35 minutach. Teraz będzie rozbierana wraz z całym stadionem, by zrobić miejsce nowemu.

Reklama

Otwarty w 1982 roku Metrodome po raz ostatni doświadczył zapadnięcia się dachu. Wcześniej takie sytuacje oznaczały kryzys, jak podczas rozerwania membrany w 2010. Wczoraj jednak było sentymentalnie, ponieważ po 32 latach z panoramy Minneapolis znikł dach największego stadionu.

Operacja spuszczenia powietrza była prosta. Przedstawiciele Minnesota Sprots Authority po prostu odłączyli dmuchawy, które napełniały dmuchaną membranę powietrzem i uwolnili zawory bezpieczeństwa. Po 25 minutach dach opadł już tak nisko, jak tylko mógł. Można to zobaczyć na poniższym filmie.

Upuszczenie powietrza ze słynnego stadionu to część prac rozbiórkowych. Metrodome będzie sukcesywnie rozbierany w najbliższych miesiącach, by ustąpić miejsca nowemu Vikings Stadium. Stadion wart 975 mln $ stanie częściowo w miejscu aktualnego obiektu w połowie 2016 roku.

Reklama