Debreczyn: Za trzy miesiące stadion będzie gotowy

źródło: sporthirado.hu / haon.hu

Debreczyn: Za trzy miesiące stadion będzie gotowy Od początku harmonogram był napięty, ale wykonawca nie tylko go dotrzyma – prawdopodobnie wyprzedzi. Gotowy stadion ma być testowany od początku kwietnia, by już dzień po zakończeniu budowy odbyć pierwszą imprezę.

Reklama

Wczoraj na budowie Nagyerdei Stadionu odbyły się inspekcje pomieszczeń wewnątrz głównej trybuny. Budowa w Debreczynie jest aktualnie zaawansowana na 80% i postępuje bardzo szybko.

W pełni gotowa jest żelbetowa bryła. Cała konstrukcja dachu jest również na miejscu, a w ciągu dwóch tygodni zakończy się rozpinanie na niej membrany. Z kolei do końca stycznia zainstalowane będzie oświetlenie boiska. Utworzone jesienią boisko mimo trwającej budowy jest w bardzo dobrym stanie

Warto przy tym pamiętać, że firmy Hunép i Épker nie pracują na budowie jeszcze nawet roku. Formalne wyburzanie starego Nagyerdei Stadionu ruszyło dopiero na przełomie stycznia i lutego 2013, a prace fundamentowe nad nowym stadionem na przełomie lutego i marca.

Tymczasem wszystko wskazuje na to, że wykonawcy nie tylko oddadzą stadion 30 kwietnia, ale zdążą również przeprowadzić testy systemów oraz przygotować arenę na odbiory. W związku z tym pierwsza impreza na obiekcie, który do tego czasu ma zmienić nazwę na nową, może się odbyć już dzień po formalnym zakończeniu budowy, 1 maja.

Poniżej prezentujemy zdjęcia stadionu z początku grudnia:

Nagyerdei Stadion

Nagyerdei Stadion

Reklama