Niemcy: Wielkie zainteresowanie meczem z Polską, przeniesiony na większy stadion

źródło: PAP / TVN24.pl

Niemcy: Wielkie zainteresowanie meczem z Polską, przeniesiony na większy stadion Tuż przed wylotem do Brazylii w maju 2014 Niemcy zagrają z zespołem, z którym nigdy nie przegrali – z Polską. Zainteresowanie przerosło oczekiwania organizatorów, dlatego zamiast 26 tysięcy biletów będzie ich 51 tysięcy. Mecz z Moguncji przeniesiono do Hamburga.

Reklama

Zaplanowany na 13 maja mecz towarzyski Niemcy-Polska miał się odbyć w Moguncji, na nowej Coface Arenie. Początkowo władze związku piłkarskiego DFB uważały, że 26 tys. miejsc to wystarczająca pojemność na taki sparing, jednak zainteresowanie zarówno wśród Niemców, jak i Polaków jest zdecydowanie większe.

Dlatego już dziś, dokładnie pół roku przed planowanym spotkaniem, zapadła decyzja o przeniesieniu go na Volksparkstadion w Hamburgu. Stadion HSV mieści na co dzień 57 tysięcy osób, ale z uwagi na zakaz stosowania miejsc stojących w meczach FIFA w maju zasiądzie na nim nieco ponad 51 tysięcy osób.

Polacy przed potyczką z Niemcami polecą jeszcze do Zjednoczonych Emiratów Arabskich, gdzie zmierzą się z Norwegami (18 stycznia) i piłkarzami Mołdawii (20 stycznia). Wiosną, w terminie marcowym, biało-czerwoni zagrają z Rosjanami na Stadionie Narodowym.

Reklama