Moskwa: Stadion Spartaka droższy, za to na czas

źródło: RIA.ru

Moskwa: Stadion Spartaka droższy, za to na czas Nie miliard, a prawie półtora miliarda złotych w przeliczeniu pochłonie nowy stadion Spartaka Moskwa. O wydatkach poinformował właściciel klubu, miliarder Leonid Fedun. Jednocześnie budowa niezmiennie idzie do przodu zgodnie z planem.

Reklama

Otkritie Arena nie będzie kosztowała 10 miliardów rubli (1 miliard zł), jak zakładano jeszcze w zeszłym roku. Kompletny budżet inwestycji wzrośnie bardzo znacząco. – Wszystko, ale absolutnie wszystko zamknie się w kwocie 14 miliardów – poinformował miliarder Leonid Fedun, inwestor obiektu.

Wzrost sięga więc aż 40%, jednak istotne w wypowiedzi Feduna jest również wspomniane „absolutnie wszystko”. Może to oznaczać, że sam stadion podrożał nieznacznie, za to uwzględniono w wydatkach infrastrukturę wokół niego. Trzeba przecież pamiętać, że arena Mundialu 2018 powstaje w nowym miejscu na północnym Tuszynie, dlatego zapewnienie dojazdu do wiecznie zakorkowanych alei Wołokołamskich podroży inwestycje.

Otkritie Arena

Koszty są wysokie, za to w przeciwieństwie do publicznych inwestycji, stadion Spartaka powinien być oddany zgodnie z planem. Jak zapowiadał Fedun rok temu, udało się wykonać stan surowy przed końcem 2013, a cały obiekt będzie gotowy w lipcu 2014.

Co prawda przed rozpoczęciem budowy terminem oddania miał być początek 2013 roku, jednak harmonogram został skorygowany na etapie prac ziemnych i od tego czasu jest realizowany bez większych problemów.

Reklama