Brasilia: Trybuny mokre, dach narodowego stadionu przecieka

źródło: Reuters.com

Brasilia: Trybuny mokre, dach narodowego stadionu przecieka W zeszłym tygodniu na mecz kobiecych reprezentacji otwarto tylko dolny poziom trybun. I właśnie te dolne trybuny zostały zalane przez deszcz. Powodem był przeciekający dach, którego naprawę pokryje wykonawca.

Reklama

Lokalne media w Brasilii nagłośniły sprawę zeszłotygodniowego meczu kobiecego futbolu pomiędzy Brazylią a Chile na Estadio Nacional. Na to spotkanie otwarto tylko dolne trybuny z powodu ograniczonego zainteresowania.

Pogoda uprzykrzyła jednak widzom oglądanie meczu, ponieważ imponujący rozmiarem dach przeciekał. Zależnie od relacji pojawiają się doniesienia o miejscowych przeciekach lub nawet o zalaniu trybun.

Inwestor stadionu wartego ok. 1,5 mld zł przeprosił za niedociągnięcia i uspokoił, że to tylko drobne niedociągnięcie. Wykonawca w ramach 5-letniej gwarancji na własny koszt uszczelni poszycie. Podobne usterki nie są niczym nowym w nowo otwartych stadionach, choć z racji wysokiej ceny i napięcia przed Mundialem 2014 incydent wzbudził duże zainteresowanie światowych mediów.

Reklama