Soczi: Odliczanie do Igrzysk ruszyło, a stadion w budowie

źródło: własne; autor: michał

Soczi: Odliczanie do Igrzysk ruszyło, a stadion w budowie Już tylko 99 dni dzieli nas od otwarcia Zimowych Igrzysk Olimpijskich w rosyjskim Soczi. W parku olimpijskim zieleni się trawa, hale już gotowe, ale główny stadion jeszcze jest w budowie. Jego murawy nie zobaczymy do wiosny.

Reklama

Ceremonia Otwarcia na Stadionie Fiszt zaplanowana jest na 7 lutego 2014, czyli za 99 dni. Teoretycznie wielki stadion powinien już funkcjonować, jednak prace budowlane wciąż trwają. Co ciekawe, inwestor budowy od sierpnia nie pokazał żadnego nowego zdjęcia z budowy, wstrzymał też emisję obrazu z kamery internetowej.

Kończy się krycie dachu i budowa tymczasowego zadaszenia nad boiskiem oraz wielkiej sceny, będącej jego przedłużeniem. Ta ogromna konstrukcja z czarnej stali (w odróżnieniu od stałego dachu wykonanego w bieli) zostanie zdemontowana po zakończeniu Igrzysk.

Zainstalowane są niemal wszystkie krzesełka i trwają prace instalacyjne oraz wykończeniowe, jednak w miejscu przyszłego boiska piłkarskiego jest jeszcze dziura. W niej, na wysokości kilku metrów ustawiany jest ogromny podest, na którym będą występować artyści podczas ceremonii otwarcia i zamknięcia Igrzysk 2014. Podest zostanie rozmontowany najwcześniej po imprezie, jednak terminu instalacji boiska nie udało nam się ustalić.

Reklama