Manchester: Ruszają prace nad nowym stadionem FC United

źródło: manchestereveningnews.co.uk

Manchester: Ruszają prace nad nowym stadionem FC United Tysiące kibiców świętują historyczne wydarzenie. Choć na razie trwa wycinka drzew i prace przygotowawcze, to symboliczny proces ruszył: pierwszy klub założony przez kibiców zaczął budować własny stadion.

Reklama

Około tygodnia – tyle potrwa oczyszczanie terenu pod wjazd na plac budowy. Później będzie można wbić pierwszą łopatę. Nie jest jeszcze wiadome, kto ma to uczynić, ponieważ zaszczytu dostąpi zwycięzca loterii prowadzonej wśród kibiców FC United, z której całkowity dochód trafi na konto budowy.

Z uwagi na obawy mieszkańców okolicy przedstawiciele FCUM zapewnili, że usuniętych zostanie tylko ok. 10 drzew, których stan jest zły – albo obumarły, albo są chore. W zamian klub posadzi przy obiekcie znacznie więcej roślin, gdy tylko budowa się zakończy.

Moston Community Stadium

Rzadko można obserwować tak ogromne zainteresowanie mediów i czytelników pracami przygotowawczymi pod budowę niewielkiego stadionu. Nowy obiekt w Moston na północy Manchesteru pomieści 5000 widzów, z większości na miejscach stojących, a mimo to przykuwa uwagę całej Anglii. Powód to oczywiście fakt, że FC United są pierwszym klubem założonym przez kibiców, który buduje swój własny stadion.

Warto przy tym zauważyć, że również inne zespoły piłkarskie powstałe wskutek reaktywacji/odłączenia części widzów od macierzystej drużyny mają podobne plany. Własne stadiony chcą wkrótce postawić m.in. AFC Wimbledon czy Austria Salzburg.

Reklama