Barcelona: Nowy stadion dla rezerw Barcy?

źródło: FCBarcelona.cat

Barcelona: Nowy stadion dla rezerw Barcy? Klub planuje zburzenie istniejącego Miniestadi na rzecz budowy nowego obiektu dla swoich rezerw. Właśnie udało się kupić działkę pod planowaną inwestycję w sąsiedztwie Ciutat Esportiva.

Reklama

Mini EstadiCiutat Esportiva to kompleks ośmiu boisk treningowych na zachodzie Barcelony, w gminie Sant Joan Despi. Dziś rezerwowy zespół szkoli się właśnie tam, jednak mecze rozgrywa na Mini Estadi, 5,5 km na wschód.

Klub zamierza to zmienić i zburzyć Mini Estadi, a nowy – najpewniej mniejszy – stadion dla rezerw postawić właśnie w Ciutat Esportiva. Miałby on mieścić nie mniej niż 6000 widzów, by spełniać wymogi Segunda División A.

Plan jest jedną ze strategicznych inwestycji Barcelony, a wyprowadzenie meczów rezerw poza kompleks Les Corts, gdzie stoi największy w Europie Camp Nou pozwoli na budowę Campus Barça w powstałym wolnym miejscu.

„Blaugrana” wykupiła właśnie działkę od prywatnych właścicieli, dzięki której Ciutat Esportiva urośnie o jedną piątą i właśnie na nowym terenie (zaznaczony na czerwono poniżej) planowany jest stadion. By powstał, trzeba będzie jeszcze zmienić plan zagospodarowania przestrzennego, dlatego budowa na pewno nie ruszy w ciągu dwóch lat.

Ciutat Esportiva

Reklama