Włocławek: Jest murawa, kiedy koniec prac?

źródło: Wloclawek.pl / własne

Włocławek: Jest murawa, kiedy koniec prac? Prace nad przebudową Stadionu OSiR we Włocławku wychodzą na ostatnią prostą – podał Urząd Miasta. Rozwijana jest nowa murawa, podczas gdy okalająca ją bieżnia jest gotowa. Ale czy wykonawca zdąży skończyć prace w miesiąc?

Reklama

Jedynie centralny fragment starej trybuny wschodniej przypomina jeszcze o istnieniu poprzednika, ponieważ dziś po zachodniej stronie jest już nowa trybuna kryta, a wokół boiska i bieżni pojawiły się nowe, żelbetowe łuki z odkrytą widownią.

Latem pojawiła się też sama bieżnia, a aktualnie trwa układanie nawierzchni boiska. Firma Alstal wykonująca prace ma czas na ich zakończenie do 30 listopada. Dotrzymanie terminu ze wszystkimi pracami będzie trudne, ponieważ brakuje jeszcze m.in. krzesełek. Rozegranie pierwszego meczu przy nowych trybunach na wiosnę nie wydaje się jednak zagrożone.

Nowe trybuny na ok. 4,5 tys. miejsc są już jednak zakończone, podobnie jak budynek klubowy. Pozostały drobne zadania instalacyjne i wykończeniowe. Nad nowymi trybunami nie górują jednak maszty oświetleniowe – te z poprzedniego stadionu sprzedano do Grudziądza.

Gruntowna przebudowa trwa od listopada 2011 roku i pochłonie ok. 33,7 mln zł. Znaczną część tej sumy, niewiele poniżej 10 mln zł, stanowi dotacja od Ministerstwa Sportu i Turystyki podzielona na trzy transze.

Stadion OSiR we WłocławkuFot: Jan Sieraczkiewicz, www.NaszWloclawek.pl

Stadion OSiR we WłocławkuFot: Jan Sieraczkiewicz, www.NaszWloclawek.pl

Reklama