Szczecinek: Ambitny plan kompleksu piłkarskiego

źródło: GK24.pl

Szczecinek: Ambitny plan kompleksu piłkarskiego Stadion z trybunami dla 5 tys. widzów, a obok niego siedem boisk, w tym jedno zadaszone. Plus hotel i ośrodek dla piłkarzy – takie plany dla Szczecinka ma właściciel firmy Trawnik-Producent.

Reklama

Dotąd firma Trawnik-Producent była znana, jak wskazuje jej nazwa, z produkcji muraw. Wyposażyła w nie czołowe polskie stadiony, a wśród ostatnich realizacji ma na koncie PGE Arenę. Jednak właściciel T-P ma teraz nowy, bardziej ambitny plan.

- To spełnienie moich marzeń, pomysł chodził za mną od lat, ale teraz jest szansa go zrealizować – mówi Arkadiusz Gumienniczuk, właściciel firmy zlokalizowanej nieopodal Szczecinka. W miejscu aktualnego miejskiego ośrodka sportu nad brzegami Jeziora Trzesiecko miałby powstać czołowy kompleks piłkarski w kraju. Sześć boisk treningowych, jedno kryte balonem i zaplecze pobytowe dla zawodników i gości. Do tego oczywiście stadion – dwie trybuny o kształcie litery L byłyby otwarte na zachód i południe, czyli na wody jeziora, dając ok. 5 tysiącom widzów wspaniały widok.

wizualizacja kompleksu w Szczecinku

Przedsięwzięcie jest gigantyczne, szacunkowy koszt to około 150 milionów złotych, ale z fazy idei przeszło już do kreślenia projektów i uzgodnień z władzami samorządowymi. Fundusze mają pochodzić od inwestora zewnętrznego oraz samego Trawnika. Miasto miałoby wnieść tereny.

- Być może w tym roku uda się nam jeszcze rozpocząć stawianie campusu dla zawodników przy przebudowywanym hotelu Resiedance przy ulicy Lelewela – mówi szef Trawnika. – Chcielibyśmy tu postawić budynki z gotowych elementów, które mogłyby jednorazowo przyjąć nawet tysiąc osób.

Reklama