Lublin: Wkrótce sprzedaż działki przy Lubliniance

źródło: Gazeta.pl

Lublin: Wkrótce sprzedaż działki przy Lubliniance Miasto liczy na uzyskanie prawie 7 mln zł ze sprzedaży terenów przy stadionie Lublinianki. Te środki mają trafić na przebudowę popadającego w ruinę obiektu sportowego. Chętni na tereny są – relacjonuje Gazeta.pl.

Reklama

Na tę chwilę kibice klubu z Wieniawy czekali z niecierpliwością. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na sprzedaż działki leżącej na rogu ul. Leszczyńskiego i al. Długosza, przylegającej do stadionu III-ligowej Lublinianki. Aktualnie to ruina, dosłownie. Miejsce po starym lodowisku i korcie tenisowym odebrała natura.

Za to w dłuższej perspektywie ten teren może okazać się inwestycyjnie bardzo interesujący. Władze miasta zapewniają, że otrzymują wiele zapytań odnośnie działki o powierzchni ok. pół hektara. Magistrat liczy, że podczas rozstrzygnięcia przetargu 22 listopada uda się osiągnąć wartość ok. 6,9 mln zł.

Cała uzyskana suma ma wesprzeć projekt modernizacji stadionu Lublinianki, który dziś wygląda tylko trochę lepiej od dawnego lodowiska. Jak będzie wyglądał w przyszłości – to jeszcze musi zostać ustalone, ponieważ inwestycja jest w powijakach.

Nie ma jeszcze decyzji środowiskowej, projektu budowlanego, a bez niego także nie ma mowy o pozwoleniu na budowę. Te wszystkie formalności są jednak do przejścia jeśli będzie z czego finansować prace i na tym właśnie zależy władzom miasta przy sprzedaży działki.

Reklama