Elbląg: Mieszkańcy zbierają podpisy za stadionem

źródło: własne / e-Olimpia.com

Elbląg: Mieszkańcy zbierają podpisy za stadionem Nowy stadion Olimpii może nie powstać w najbliższym czasie, a jeśli tak się stanie, to lepszej okazji może już nie być. Dlatego kibice i działacze Olimpii ruszyli z akcją poparcia dla realizacji projektu. Czy uda się wywrzeć presję na nowym prezydencie?

Reklama

Przypomnijmy, że nowy włodarz Elbląga stanął przed poważnym dylematem po objęciu stanowiska w ostatnich tygodniach. Miasto miało wydać ok. 35 mln zł (z czego połowę zapewniło dofinansowanie unijne) na budowę nowego kompleksu sportowo-rekreacyjnego, jednak przetarg ujawnił duże rozbieżności w ocenie kosztu – najtańszy oferent zgodził się zbudować całość za 47 milionów.

Miasto ma ograniczone środki, dlatego istnieje obawa, że projekt upadnie. Gdyby tak się stało, Elbląg nie otrzyma już kolejnego dofinansowania, ponieważ w nowej perspektywie finansowanie podobnych inwestycji z unijnych środków nie będzie możliwe.

Dlatego ZKS Olimpia oraz Stowarzyszenie Kibiców 766 p.n.e. wspólnie ruszają z akcją zbierania popisów. Celem jest oczywiście wywarcie presji na prezydencie, by ten nie rezygnował z inwestycji. Poniżej treść apelu do mieszkańców Elbląga:

„ZKS Olimpia Elbląg wraz ze Stowarzyszeniem Kibiców 766 p.n.e. apeluje do elblążan, jak i wszystkich osób, dla których budowa nowego kompleksu rekreacyjno-sportowego przy ulicy Agrykola 8 jest spełnieniem marzeń, na które czekamy od lat.

Klub i Stowarzyszenie rozpoczęły już akcję zbierania podpisów pod listami poparcia budowy kompleksu! Ważny jest jednak każdy podpis!

Poprzyjcie nasza inicjatywę i pokażmy wspólnie, że zależy Nam na powstaniu nowoczesnego obiektu rekreacyjno-sportowego!

Niepowtarzalna szansa na powstanie pięknego, nowoczesnego i bezpiecznego obiektu, na którym mogą odbywać się koncerty, spotkania kulturalne oraz imprezy sportowe może się już nie powtórzyć.

Dotacja z Unii Europejskiej, a także fakt, że przetarg na realizacje tego projektu wygrała firma z Elbląga, daje szanse na mniejsze koszty poniesione przez Nasze miasto a przede wszystkim możliwość powstania nowych miejsc pracy dla elblążan. To elblążanie wybudują ten obiekt, który zostanie dla następnych pokoleń. Chcielibyśmy, aby wszyscy, bez podziału na ugrupowania polityczne i sympatie, doprowadzili do powstania nowego stadionu w Elblągu.

Ta szansa może się nie powtórzyć. Zacznijmy działać! My także jesteśmy suwerenami tego miasta!

Druki list poparcia można odbierać w siedzibie Klubu przy ul. Agrykola 8 od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00. Tam również należy zostawiać wypełnione listy.

Dodatkowo druki można pobierać ze strony e-Olimpia.com”

Reklama