Anglia: Stadion Plymouth bardziej bliski widzom

źródło: thisisplymouth.co.uk; autor: michał

Anglia: Stadion Plymouth bardziej bliski widzom Kolejny klub zainwestował w dodanie charakteru swojemu stadionowi przez przybliżenie widzom sukcesów i bohaterów. Tym razem wszystkie wejścia na trybuny w Plymouth zostały udekorowane w barwy klubowe – podaje thisisplymouth.co.uk.

Reklama

Nowe stadiony często nie mają tego charakteru, który miały stare. To oczywiście duże uproszczenie, ponieważ stare są zawsze upiększane we wspomnieniach i nie oferowały komfortu tych nowych Jednak w Anglii często pojawia się krytyka budowanych w podobny sposób od lat 1990. nowych trybun.

Trzy takie sektory powstały na zachodzie, północy i wschodzie Home Park w Plymouth w latach 2001-2002. Pierwszą z nich udekorowały rok temu barwne tablice w zielonych barwach, na których klub przedstawiał swoje sukcesy oraz legendarnych zawodników.

Akcja miała być jednorazowa i jej inicjatorem był jeden z głównych sponsorów klubu, Nik Barron. Cel to przybliżenie młodym kibicom wydarzeń, które decydowały o tożsamości Plymouth Argyle na przestrzeni dekad. Jednak popularność pomysłu i liczba sukcesów do udokumentowania okazały się na tyle duże, że tego lata zielono-białe dekoracje pokryły wszystkie wejścia na trybuny.

Plymouth Argyle

Plymouth Argyle

Plymouth Argyle

Reklama