Włocławek: Stadion będzie w terminie?

źródło: Pomorska.pl

Włocławek: Stadion będzie w terminie? Wszystko wskazuje, że rozpoczęcie wiosennych rozgrywek przy nowych trybunach nie jest zagrożone. Choć wykonawca miał wiosną kłopoty na placu budowy, miasto nie jest zaniepokojone – relacjonuje Pomorska.pl.

Reklama

Zgodnie z umową między miastem a firmą Alstal, wykonawca ma jeszcze 4,5 miesiąca na dokończenie budowy. Prace nie powinny być zagrożone, ponieważ konstrukcja żelbetowa trybun jest już gotowa niemal w całości, podobnie budynek klubowy.

W tym tygodniu prace wchodzą na bieżnię lekkoatletyczną, a jako ostatnie mają powstać elementy otoczenia stadionu z parkingiem. – Na razie trudno mówić o zagrożeniu terminu – mówi prezydent Andrzej Pałucki. Ale wiosną przebudowa stanęła, ponieważ doszło do zerwania umowy Alstalu z podwykonawcą. Było trochę zawirowań, ale Alstal zapewniał, że dołoży wszelkich starań, aby termin zakończenia prac (dokładnie 30 listopada) został dochowany.

Nowy stadion we Włocławku będzie kosztował prawie 34 miliony zł. W ramach inwestycji powstały trybuny o kształcie litery „C”, podczas gdy ostatnia – główna z sześcioma sektorami – pozostała po poprzedniku.

Reklama