Warszawa: Polonia zostanie przy Konwiktorskiej, koszty będą niskie

źródło: Sport.pl; autor: michał

Warszawa: Polonia zostanie przy Konwiktorskiej, koszty będą niskie W poniedziałek doszło do spotkania nowych liderów Polonii Warszawa z właścicielem stadionu, WOSiR. Porozumienie osiągnięto szybko. Za biura klub ma płacić do tysiąca złotych miesięcznie i tyle samo będzie kosztowała organizacja każdego meczu.

Reklama

Decyzją PZPN drużyna Polonii Warszawa będzie rozgrywać swoje mecze w IV Lidze (czyli na piątym szczeblu rozgrywek). Jednak nie tylko liga, ale i stadion były problemem Polonii. Klubu budowanego od podstaw nie stać na opłaty podobne do poprzednich. Dotychczas Polonia płaciła za każdy mecz 46 tys. zł, a za powierzchnie biurowe w granicach 3 tys. zł miesięcznie.

Radni zaapelowali w czerwcu dla prezydent Warszawy o umożliwienie klubowi gry przy Konwiktorskiej za symboliczną złotówkę, ale tak się nie stanie. Podczas wczorajszego spotkania przedstawiciele WOSiR i Stowarzyszenia KP Polonia doszli do porozumienia, które powinno zarówno mieścić się w możliwościach klubu, jak i dać miastu możliwość pokrywania kosztów.

Zgodnie z ustaleniami podpisanego porozumienia nowy klub będzie płacił tysiąc złotych za rozegranie każdego meczu oraz 5zł za każdy metr kwadratowy powierzchni biurowej, czyli 750-1000 zł miesięcznie.

Według doniesień Warszawa.Sport.pl, w poniedziałek nie było negocjacji, a do porozumienia obie strony doszły po przedstawieniu możliwości finansowych Polonii.

Reklama