Sofia: Początek budowy na stadionie Lewskiego

źródło: Sportal.bg; autor: michał

Sofia: Początek budowy na stadionie Lewskiego Po długim oczekiwaniu wczoraj symbolicznie rozpoczęto budowę w miejscu wyburzonej na początku roku trybuny głównej. Wydarzeniu towarzyszyła skromna ceremonia wmurowania kapsuły czasu – podał Sportal.bg.

Reklama

W marcu zakończyło się usuwanie gruzowiska po starej trybunie głównej, zniszczonej przez pirotechników na początku lutego. Od tego czasu na Stadionie Georgija Asparuhowa nie działo się prawie nic.

Do wczoraj, kiedy przyjechały betoniarki i ciężki sprzęt. Teraz rozpoczną się prace fundamentowe, które poprzedziła krótka ceremonia z udziałem działaczy Lewskiego. W pierwszy fundament wmurowano kapsułę czasu z listami od zarządu i kibiców, szalikiem klubu, koszulką oraz jednym z medali Kapsułę w imieniu klubu złożył Antoni Wutow, młody talent klubu.

Budowa nowej trybuny głównej to pierwsza faza kompletnej przebudowy stadionu Lewskiego. Nowe sektory z zadaszeniem pomieszczą 6 tys. widzów oraz całe niezbędne zaplecze dla spełnienia wymogów UEFA – strefy dla VIP-ów, mediów i zawodników. Cała przebudowa powinna zakończyć się do 2017 roku.

Reklama