Nowe stadiony: Östersunds, Nyköping i Sandviken

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Östersunds, Nyköping i Sandviken Całkowicie drewniana trybuna stojąca czy porośnięte trawą zbocza, na których można się wyłożyć i oglądać mecz? To nie wszystko, co mają do zaoferowania dodane dziś stadiony.

Reklama

Jämtkraft Arena

Jamtkraft Arena

Nowy stadion na północy Östersunds powstał w lipcu 2007 roku wraz z boiskiem bocznym. Dwie w pełni zadaszone trybuny oferują ponad 5 tys. miejsc. Większa, południowa, ma również pełne zaplecze dla sportowców oraz loże biznesowe.

W 2013 roku wprowadzono pierwszą znacząco zmianę. Do częściowo zbudowanych z drewna dwóch trybun doszła trzecia, całkiem drewniana, za wschodnią bramką. Tym razem kibice otrzymali do dyspozycji wyłącznie miejsca stojące.

 

Rosvalla Stadion

Rosvalla Stadion

Zlokalizowany przy wschodniej obwodnicy Nyköping stadion jest częścią kompleksu sportowo-rozrywkowego Rosvalla. Jego wschodnia trybuna mieści tysiąc osób, podczas gdy trawiaste wały z pozostałych stron mogą dać miejsce nawet 5 tysiącom widzów.

 

Jernvallen

Jernvallen

Pierwotny stadion Jernvallen powstał jeszcze w 1938 roku i należał do aren Mistrzostw Świata 1958. Najwyższą frekwencję odnotowano tu jednak jeszcze przed imprezą FIFA, w 1957. Wtedy mecz Sandviken IF oglądało ponad 20 tys. widzów.

Aktualny stadion powstał w 1993 roku i nie oferuje już podobnych możliwości. Kryta trybuna mieści 700 osób, a poza nią są jedynie trawiaste zbocza, zajmowane często przez widzów. Rekord nowego stadionu to 2,7 tys. widzów.

Reklama