Kraków: Cracovia otworzyła sektor rodzinny, stadion się zmniejszył

źródło: własne; autor: michał

Kraków: Cracovia otworzyła sektor rodzinny, stadion się zmniejszył Podczas niedzielnego meczu na Stadionie Piłsudskiego w Krakowie oficjalnie otwarto nowy sektor rodzinny. Jego powstanie było możliwe dzięki usunięciu 444 krzesełek jeszcze wiosną 2013. Pojemność spadła, ale dzieci zyskały miejsce do zabawy.

Reklama

Jak pisaliśmy wczoraj, Cracovia jest zdecydowanie najtańszym zespołem w całej T-Mobile Ekstraklasie. Bilet dla osoby dorosłej można kupić już za 10 zł, a karnet na 10 spotkań za 69 zł! Biorąc pod uwagę zniżki (np. studenci za „piątaka”, a kobiety za złotówkę) nowy stadion przy Kałuży jest najbardziej przyjaznym obiektem dla kieszeni widza.

Teraz jest jeszcze bardziej przyjazny, ponieważ w miejscu 444 krzesełek za zachodnią bramką powstał otwarty taras dla dzieci. I choć oficjalnie przecięto wstęgę w niedzielę przed meczem z Piastem, to pierwsze kroki sektor stawiał jeszcze w minionym sezonie. Już wtedy zlikwidowano tymczasowe sektory, w miejscu których architekci pierwotnie zaplanowali miejsce na scenę koncertową.

Sektor Rodzinny na CracoviiFot: Bartosz Otorowski, Stadiony.net

Od teraz taras będzie sceną dla dziecięcych zabaw, a młodzi bywalcy stadionu będą mieli nie tylko ogląd boiska, ale też organizowane przez klub zajęcia interaktywne. Warto dodać, że inicjatywa powstała dzięki współpracy ze stowarzyszeniem kibiców Tylko Cracovia, a graffiti na ścianach jest opatrzone logo grupy ultras Opravcy.

Stworzenie Sektora Rodzinnego ujęło co prawda 444 miejsca (aktualna pojemność to 14 572), ale powrót do wyjściowej konfiguracji jest możliwy w dowolnym momencie, podobnie jak dalsze wykorzystanie tarasu podczas koncertów.

Reklama