Chorzów: Ruszył konkurs na nowy stadion Ruchu

źródło: Chorzowianin.pl / SARP.Katowice.pl; autor: michał

Chorzów: Ruszył konkurs na nowy stadion Ruchu Przełom października i listopada – wtedy powinniśmy poznać koncepcje nowego chorzowskiego stadionu nadesłane na konkurs architektoniczny. Stadion na 12 tys. miejsc ma kosztować nie więcej niż 96 mln zł.

Reklama

Zgodnie z porozumieniem zawartym na początku lipca, Stowarzyszenie Architektów Polskich ogłosiło w imieniu Chorzowa konkurs na koncepcję nowego stadionu. Do połowy sierpnia można zgłaszać chęć uczestnictwa, a na prace zespołów projektowych SARP czeka do 23 października.

Plan, jak już zapowiadano, zakłada budowę w miejscu aktualnego stadionu przy Cichej nowej areny dla 12 tys. widzów. Kolejne założenie dotyczy kosztów, które nie mogą przekraczać 8 tys. zł za jedno miejsce na widowni, czyli 96 mln zł w całkowitym kosztorysie inwestorskim. Stadion ma też być możliwy do rozbudowy o kolejne 4 tys. miejsc.

Nowy stadion ma być możliwy do budowy etapami oraz utrzymać kolorystykę z elementami białymi i niebieskimi. Na podstawie wyłonionej w październiku koncepcji ma powstać projekt stadionu. – Architekt, którego praca oceniona zostanie najwyżej zaproszony zostanie do negocjacji w celu udzielenia zamówienia, którego przedmiotem będzie opracowanie projektu budowlanego i nadzór autorski nad przebiegiem inwestycji – mówi Krzysztof Karaś, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Chorzowie.

Zwycięzcę konkursu wyłoni ośmioosobowa komisja, w skład której weszli architekci SARP, przedstawiciele miasta (prezydent, naczelnik Wydziału Architektury UM Chorzów, dyrektor MORiS), przedstawiciele klubu Ruch Chorzów oraz reprezentant kibiców.

Reklama