Białystok: Budowa ukończona, pierwsze trybuny zgłoszone przez OHL

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Białystok: Budowa ukończona, pierwsze trybuny zgłoszone przez OHL Ponad trzy tygodnie ponad umowny termin trzeba było czekać na dwie trybuny nowego białostockiego stadionu. Dziś hiszpańska firma OHL zgłosiła zakończenie prac – podaje Gazeta.pl.

Reklama

Zgodnie z umową dwie trybuny miały być gotowe pod koniec lutego, jednak władze Białegostoku poszły wykonawcy na rękę, ponieważ ten ucierpiał z powodu bankructwa polskiego partnera, Hydrobudowy. Dlatego termin przesunięto na 1 lipca, ale nie udało się go dotrzymać.

Mówiło się, że w okolicach 10-15 lipca trybuny będą gotowe, jednak i tym razem zapowiedzi przekroczono. Wreszcie dziś udało się zgłosić zakończenie prac na trybunach przy Słonecznej. Jeśli odbiory (trwają już od jakiegoś czasu) przejdą sprawnie, Jagiellonia powinna bez przeszkód grać na stadionie przy nowych trybunach od pierwszego swojego meczu, czyli 5. kolejki Ekstraklasy (24-25 sierpnia).

Nie wiadomo jeszcze dokładnie, na ile opiewają kary umowne dla OHL, jednak miasto zapewniło, że nalicza je od 2 lipca, czyli pierwszego dnia po terminie.

Po oddaniu nowych trybun ma ruszyć rozbiórka starych po drugiej stronie boiska i budowa tam drugiej części nowego stadionu. Pierwotnie zakończenie prac planowano na 2014 rok, jednak półroczne opóźnienie przy pierwszej fazie może zmusić miasto i wykonawcę do weryfikacji tych planów.

Reklama