USA: Telebimy o szerokości boiska w Filadelfii

źródło: csnphilly.com / lincolnfinancialfield.com

USA: Telebimy o szerokości boiska w Filadelfii To jeden z tych stadionów do futbolu amerykańskiego, które regularnie są też miejscem meczów piłkarskich. Wkrótce w nowej jakości, bo jednym z licznych dodatków mają być wielkie telebimy między dolnymi a górnymi trybunami za bramkami – podał CSN.

Reklama

Plan modernizacji Lincoln Financial Field opiewa na ogromne 125 mln $ (ok. 400 mln zł). Nie ma jednak mowy o wielkiej rozbudowie trybun – te urosną zaledwie o 1600 miejsc premium dzięki niewielkim sektorom w trzech narożnikach. W 2015 roku liczba miejsc osiągnie pułap 69 194 miejsc, a trybuny górnego poziomu po raz pierwszy w dziesięcioletniej historii stadionu będą miały promenadę okalającą całość dzięki kładkom w pustych narożnikach.

Większość pieniędzy (wyłożonych przez zespół NFL Philadelphia Eagles oraz samą ligę) ma pomóc w podniesieniu standardu obiektu. Najważniejsza zmiana to gigantyczne telebimy o szerokości boiska, które powstaną za obiema bramkami. Dzisiejsze są znacznie mniejsze, choć i tak imponujące.

Dalej – odnowione będą wszystkie loże na obiekcie, a tych jest aż 172. Nie tylko najbogatsi zyskają – bramki wejściowe powstaną od podstaw, by ułatwić i przyspieszyć wchodzenie widzów w związku z ostrzejszymi niż przed laty wymogami. Do tego wszyscy kibice będą mieli dostęp do bezprzewodowego Internetu.

Całość zmian będzie wprowadzona w ciągu dwóch lat. Projektem zajęła się pracownia Gensler Architecture, a wykonawcą będzie firma Turner Construction.

Lincoln Financial Field

Lincoln Financial Field

Reklama