Rotterdam: Miasto wyda fortunę na kompleks wokół stadionu

źródło: fd.nl; autor: michał

Rotterdam: Miasto wyda fortunę na kompleks wokół stadionu Władze Rotterdamu zatwierdziły wydatek aż 90 milionów € (ponad 380 mln zł) na kompleks sportowo-rekreacyjny otaczający nowy stadion. Co ciekawe, decyzja zapadła zanim jeszcze zapadły ostateczne decyzje w sprawie samego stadionu – podaje fd.nl.

Reklama

Kompleks boisk z niewielkimi trybunami, stadion piłkarsko-lekkoatletyczny, akademiki – to główne składowe kompleksu sportowo-rekreacyjnego, który ma powstać przy nowym stadionie Feyenoordu. Jego budowa, w połączeniu z dostosowaniem do nowego obiektu komunikacji, pochłonie ok. 90 mln €, które będą pochodzić z miejskiej kasy.

Tym sposobem Rotterdam ma otrzymać największe nie tylko w mieście, ale i w tej części Europy centrum doskonalenia sportowego dla młodych zawodników.

Choć decyzja o inwestycji zapadła, to władze miasta nie poparły wciąż formalnie najważniejszego elementu kompleksu, czyli nowego 63-tysięcznika. Nieoficjalnie jest już jasne, że radni i burmistrz Rotterdamu poprą wartą ponad 300 mln € inwestycję, na której połowę wartości miasto ma dać gwarancje finansowe. Oficjalna decyzja w tej sprawie spodziewana jest latem.

Nieuw Stadion Feyenoord

Reklama