Nowe stadiony: Hall i Salzburg

źródło: własne

Nowe stadiony: Hall i Salzburg Mogą być małe, ale mają swoje znaczenie. Zwłaszcza stadion w Salzburgu, na którym kibice odbudowują zniszczoną przez producenta napojów Austrię Salzbutrg.

Reklama

Sportplatz Lend

Sportplatz LendFot: Gerhard Rudolf / StadionTour.at

Stadion jest zlokalizowany tuż przy centrum miasteczka Hall i zaledwie kilkanaście metrów od brzegu rzeki Inn. Ze względu na ograniczenia działki ulicami od północy i południa obiekt ma jedną trybunę, zbudowaną w 2004 roku.

MyPhone Austria Stadion

MyPhone Austria StadiumFot: Gerhard Rudolf / StadionTour.at

O tym obiekcie w zachodniej dzielnicy Maxglan zrobiło się głośno w 2007 roku, gdy wprowadziła się tam reaktywowana przez kibiców Austria Salzburg. Obiekt otrzymał nazwę Austria Stadion, do której doszedł wkrótce człon sponsorski MyPhone.

Dziś stadion to jedna trybuna z pełnym zadaszeniem, podzielona po połowie między kibiców siedzących (południowy zachód) i stojących (północny zachód). W razie zapotrzebowania wykorzystywane jest też miejsce za północnym i wschodnim ogrodzeniem boiska, gdzie widzowie mogą stać. Od południa obiekt jest ograniczony boiskiem treningowym i w dłuższej perspektywie Austria ma się z niego wyprowadzić, najpewniej w 2015.

Reklama