Świnoujście: Miasto liczy, że Flota nie awansuje?

źródło: Sport.pl

Świnoujście: Miasto liczy, że Flota nie awansuje? Pukający do bram Ekstraklasy klub ze Świnoujścia czeka nie tylko na ukończenie ciągnącej się budowy. By otrzymać licencję, stadion potrzebuje kolejnych inwestycji. Z tym wydatkiem jednak miasto czeka, bo awans nie jest pewny – pisze Sport.pl.

Reklama

Aktualnie Flota Świnoujście jest na 4. pozycji w tabeli I Ligi i ma aż 7 punktów straty do lidera z Niecieczy (48 do 55). Właśnie z Niecieczą Flora zagra ostatni mecz sezonu 8 czerwca i kto wie, czy to nie on rozstrzygnie sytuację.

Być może rozstrzygnie jeszcze o czymś – o realizacji lub porzuceniu zapewnień prezydenta Janusza Żmurkiewicza o dostosowaniu Stadionu OSiR do wymogów Ekstraklasy. Prezydent zimą obiecał wydać na podniesienie standardu ok. 6-7 mln zł.

- Jeśli Flota awansuje to z pewnością miasto nie pozostawi klubu bez pomocy – zapewnia Hanna Nowak-Lachowska, inspektor w Biurze Informacji i Konsultacji Społecznych w Świnoujściu. – Na razie wszelkie dywagacje na ten temat są przedwczesne, poczekajmy, aż Flota awansuje.

Aktualnie na stadionie kończy się przebudowa trybuny południowej, która miała być gotowa przed rokiem, ale wymagała zmiany wykonawcy.

Reklama