Sunderland: Przy stadionie stanie hotel Hilton

źródło: constructionenquirer.com

Sunderland: Przy stadionie stanie hotel Hilton W 2015 roku obok Stadium of Light będzie stać nie tylko pływalnia, ale też luksusowy hotel. Dzięki temu obiekty będą oferowały jeszcze lepsze warunki komercyjne. Budowę hotelu przeprowadzi spółka zależna od klubu piłkarskiego – podał „Construction Enquirer”.

Reklama

Powstała już spółka zadaniowa, która zajmie się wprowadzeniem w życie projektu – to Sunderland FC Developments, firma-córka klubu Sunderland AFC. Zespół zamierza skorzystać na decyzji sieci hoteli Hilton, by postawić jej obiekt tuż przy Stadium of Light i pływalni.

Już w tej chwili stadion Sunderlandu to istotny punkt konferencyjno-rekreacyjny na mapie miasta, odwiedzany do spółki z pływalnią po drugiej stronie ulicy przez setki tysięcy gości rocznie. Dzięki powstaniu hotelu będzie można jeszcze lepiej wykorzystać potencjał drzemiący w organizacji kongresów czy koncertów (w przerwie między sezonami) na stadionie.

Dla lokalnej społeczności budowa hotelu oznacza przede wszystkim 150 nowych miejsc pracy. Budowa powinna rozpocząć się na początku 2014 roku, ponieważ rada miasta zabezpieczyła już działkę pod inwestycję. Otwarcie ma nastąpić w 2015 roku.

Reklama