Niemcy: Nowy stadion dla Karlsruhe? Decyzja jesienią

źródło: ka-news.de; autor: michał

Niemcy: Nowy stadion dla Karlsruhe? Decyzja jesienią Prezydent miasta i prezes klubu spotkali się, by rozmawiać o nowym stadionie. Jeszcze nie wiadomo, czy miałby powstać od podstaw, czy jako przebudowa istniejącego. Decyzja zapadnie po analizach – informuje ka-news.de.

Reklama

Pod koniec sezonu 2 Bundesligi Karlsruher SC wskoczyli na podium i wciąż mogą awansować do najwyższej klasy rozgrywkowej, zajmując miejsce barażowe. Brakuje im jednak nowoczesnego stadionu, który umożliwiłby konkurowanie z silniejszymi komercyjnie ekipami.

Właśnie o tym rozmawiał podczas spotkania z burmistrzem Frankiem Mentrupem prezes klubu, Ingo Wellenreuther. Zwracał on uwagę, że rozwiązania doraźne nie wchodzą już w grę, a konieczne są duże zmiany. KSC należą do nielicznych zespołów grających na przestarzałych stadionach lekkoatletycznych, jakie budowano w Niemczech kilka dekad wstecz.

Czy w mieście powstanie nowy stadion? A jeśli tak, to w jakiej lokalizacji? Na pewno brany pod uwagę jest aktualny Wildparkstadion, jednak zakres zmian to kwestia dalszych rozmów, w których szczegóły mają być omawiane w najbliższych tygodniach. Później przyjdzie czas na analizy i decyzję miejskich radnych w tej sprawie, spodziewaną tej jesieni. Ewentualne prace zaczną się nie wcześniej niż w 2014 roku.

Reklama