Wrocław: Tysiące dzieci poznały stadion

źródło: TuWroclaw.pl / WKS.pl

Wrocław: Tysiące dzieci poznały stadion Już czwarta edycja akcji „Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu” odbyła się wczoraj na Stadionie Wrocław. Półfinał Pucharu Polski z Wisłą Kraków oglądało z trybuny południowej aż 6 tys. uczniów, którzy przyczynili się do świetnej atmosfery.

Reklama

Podczas gdy fanatycy zasiedli na trybunie północnej, najmłodsi goście Stadionu Wrocław pojawili się wczoraj na południu obiektu. Półfinał Pucharu Polski z Wisłą Kraków oglądało aż 6 tys. dzieci w ramach akcji „Dzieci na stadionie – uczymy się dopingu”.

To już czwarta edycja projektu, który ma zaznajamiać młodzież w wrocławskim stadionem i kibicowaniem Śląskowi na żywo. Sądząc po zachowaniu dzieci, wiele z nich zna obyczaje bardzo dobrze, ponieważ w meczu przyjaźni nie brakowało sytuacji, w których ich sektor zdumiewał głośnym dopingiem.

Stadion WrocławFot: WKS.pl

Inicjatywa prowadzona przez Śląsk Wrocław ma prosty, ale bardzo skuteczny scenariusz. Szkoły, kluby sportowe i placówki opiekuńcze zgłaszają listę dzieci, które są chętne wziąć udział w meczu. Podczas spotkania wszystkie grupy są skupione na wspólnych sektorach i razem, pod opieką i przy wsparciu kibiców, oglądają mecz i dopingują. W programie są też konkursy, które uatrakcyjniają wizyty na stadionie.

Cztery dotychczasowe mecze w ramach programu oglądało łącznie 26 tys. dzieci zgłoszonych przez opiekunów.

Reklama