Winnipeg: Wkrótce wyburzanie Canad Inns Stadium

źródło: winnipegfreepress.com

Winnipeg: Wkrótce wyburzanie Canad Inns Stadium Podczas gdy nowy stadion jest już prawie gotowy, stary czeka na rozbiórkę. Zacznie się wkrótce, ale nie wiadomo, ile potrwa. Zła wiadomość dla niektórych – objedzie się bez widowiskowych materiałów wybuchowych. Relacje „Winnipeg Free Press”.

Reklama

W ciągu 10 dni powinna ruszyć rozbiórka Canad Inns Stadium. Wśród kanadyjskich kibiców futbolu amerykańskiego to obiekt prawie kultowy, ale dziś nie ma na nim już wyposażenia – wyprzedano je jako pamiątki w zeszłym roku – a trwa inwentaryzacja instalacji i odłączanie mediów.

Nie jest jasne, jak długo potrwają prace, ponieważ, w przeciwieństwie do wielu innych budynków, ten w całości zostanie skruszony bez użycia materiałów wybuchowych. Jest za to potwierdzenie, że prace zaczną się od narożnika północno-wschodniego.

Nie ma jednak szans, by obiekt dotrwał do swoich 60. urodzin, które przypadłyby 14 sierpnia tego roku. W miejscu burzonego stadionu staną sklepy, a zespół Blue Bombers przenosi się wkrótce na Investors Group Field. Otwarcie pod koniec maja.

Reklama