Śląski: Szósty aneks, nic się nie zmienia

źródło: wnp.pl

Śląski: Szósty aneks, nic się nie zmienia Urząd marszałkowski podpisał szósty aneks przedłużający budowę Stadionu Śląskiego – podaje WNP.pl. Niestety, podobnie jak w poprzednich pięciu przypadkach, również tym razem nic to nie wnosi do kwestii modernizacji obiektu.

Reklama

Teoretycznie przebudowa Stadionu Śląskiego ma zostać ukończona do… 30 czerwca 2013. Taki termin zapisano w kolejnym aneksie technicznym. Wiadomo jednak, że to nierealne, a sam aneks ma jedynie dać czas na opracowanie ostatecznego harmonogramu przebudowy wstrzymanej od lipca 2011.

Dokładnie taki sam cel miało aż pięć poprzednich aneksów, których terminy minęły jednak bez żadnych rozstrzygnięć. W tym czasie zamówiono trzy ekspertyzy (dwie inwestor, jedną wykonawca), a radni sejmiku zdecydowali, by kontynuować przebudowę. Realnym terminem jej ukończenia pozostaje koniec 2015 r. lub rok 2016.

Wciąż nie jest pewne, jaka będzie ostateczna cena przebudowy, która doświadczyła pierwszego w swoim rodzaju wypadku. Mocowania lin dachu pękły w lipcu 2011, a dopiero w ostatnich miesiącach rozstrzygnięto, że przyczyną jest błąd projektowy i dach w zaproponowanej formie nie może istnieć, wymaga wzmocnienia.

Reklama