Serbia: Vojvodina grozi rezygnacją z europejskich pucharów z powodu stadionu

źródło: Reuters.com / B92.net

Serbia: Vojvodina grozi rezygnacją z europejskich pucharów z powodu stadionu Choć miejscowy obiekt przechodził modernizacje, a ostatnio gościł nawet reprezentację Serbii, nie spełnia wszystkich wymogów UEFA. Vojvodina, która niemal na pewno zagra w Lidze Europy, grozi rezygnacją z udziału, jeśli miasto nie doinwestuje w poprawki.

Reklama

Stadion Karađorđe w serbskim Nowym Sadzie jest regularnie odnawiany od 2004 roku. Pojawiła się nowa bieżnia, sztuczne oświetlenie, a do tego dwie trybuny czy telebim. Dzięki temu oraz bardzo dobrej atmosferze na trybunach reprezentacja Serbii powróciła w 2012 roku na ten obiekt, rozgrywając niedawno kolejny mecz – przeciwko Szkocji.

Jednak zarząd miejscowej Vojvodiny, w ostatnich latach trzeciej siły krajowej ligi, nie jest zadowolony ze standardu stadionu. W ocenie klubu infrastruktura wewnątrz trybuny głównej wymaga dalszych nakładów. Chodzi o szatnie, pokój kontroli antydopingowej czy pokoje delegatów.

Jeśli sprawdzi się scenariusz przedstawiony przez Vojvodinę, klub nie otrzyma pozwolenia od UEFA na rozgrywanie u siebie meczów poza pierwszą rundą kwalifikacyjną. To oznaczałoby, że w razie przejścia pierwszego rywala trzeba by się przeprowadzić do innego miasta. Ale takie rozwiązanie zespół wyklucza.

- Nie wyniesiemy się na inny stadion na europejskie puchary, bo byłoby to nieuczciwe wobec naszych kibiców. Szczerze wierzę, że władze Nowego Sadu przyjdą nam z pomocą, ponieważ stadion należy do nich, nie do nas – powiedział Ratko Butorović, prezes klubu.

Reklama