Nowe stadiony: Bucheon, Icheon, Changwon

źródło: własne; autor: redakcja

Nowe stadiony: Bucheon, Icheon, Changwon Trzy spore stadiony z Korei zasilają dziś naszą bazę. Sprawdźcie zwłaszcza Bucheon, gdzie narodziła się jedna z najpiękniejszych historii kibicowskich świata. Kibice odbudowali klub po ucieczce milionera i właśnie weszli do drugiej ligi...

Reklama

Bucheon Stadium

Bucheon Stadium

Stadion powstał we wschodniej części miasta Bucheon w 2001 roku. Miał być główną areną zmagań piłkarskich i lekkoatletycznych ośrodka, jednak miejscowy zespół K League Bucheon SK został przeniesiony przez właściciela do innej prowincji.

W tej sytuacji miejscowi kibice, nie mogąc pogodzić się ze „zdradą” rozpoczęli odbudowę, zakładając własny klub – Bucheon FC 1995. Miasto zgodziło się udostępniać stadion na preferencyjnych warunkach i grając na tym obiekcie klub wszedł do drugiej ligi w 2013 roku.

Icheon Civic Stadium

Icheon Civic Stadium

Powstały w 2001 roku, ten stadion jest centralnym obiektem sportowym miasta Icheon (nie mylić z Incheon) na północy Korei Południowej. Mieści ponad 20 tys. widzów i choć nie ma żadnego klubu grającego tu na stałe, wielokrotnie gościły tu mecze różnych zespołów.

Changwon Football Center Stadium

Changwon Football Stadium

Budowę pierwszego typowo piłkarskiego stadionu dla przemysłowego Changwon rozpoczęto wiosną 2007. W odróżnieniu od centralnie zlokalizowanego Civic Stadium, ten obiekt wraz z przyległym centrum treningowym znajduje się na wschodnich obrzeżach miasta.

Do oficjalnego otwarcia doszło w grudniu 2009, choć dwa miejscowe kluby wprowadziły się tu w 2010. Część meczów rozgrywa na obiekcie miejscowy Changwon City, a drugim użytkownikiem jest grający w K League Gyeongnam FC.

Reklama