Nowe stadiony: Aleksandrów Łódzki, Buk, Opalenica

źródło: własne

Nowe stadiony: Aleksandrów Łódzki, Buk, Opalenica Od dłuższego czasu nie raczyliśmy Was dodatkami z Polski, więc czas to zmienić. Zapraszamy na trzy nowe stadiony. W tym przebudowany niedawno obiekt w Aleksandrowie Łódzkim, centrum pobytowe Portugalii w Opalenicy oraz skromny stadion Patrii Buk.

Reklama

Stadion MOSiR w Aleksandrowie Łódzkim

Stadion MOSiR w Aleksandrowie ŁódzkimFot: Piotr Zadumiński, TSSokol.pl

Pierwotnie lekkoatletyczny obiekt z bieżnią wokół boiska i niskim nasypem na 4 rzędy, obiekt w Aleksandrowie Łódzkim został kompletnie przebudowany w 2012 roku.

Powstała zachodnia trybuna główna z niezależnym zadaszeniem, a drugą żelbetową trybunę dostawiono na północy – tym razem już bez bieżni. Na południu znalazł się parking i budynek z nie zapleczem.

Stadion Miejski im. Jana Wojdy

Stadion Miejski w OpalenicyFot: Sebastian Spychała

Miejski stadion w Opalenicy powstał w 1960 roku, a od 1994 r. nosi imię Jana Wojdy. Dziś ma jedną trybunę na zachodzie, na ponad tysiąc miejsc. Dzięki powstaniu tuż za nią hotelu Remes, a wokół kompleksu boisk treningowych stało się możliwe goszczenie w tym miejscu reprezentacji Portugalii przed Euro 2012. Już wcześniej właściciel firmy Remes organizował tu turnieje piłkarskie, a dzięki wysokiemu poziomowi stadion wraz z przyległym kompleksem stanowi jeden z najlepszych kompleksów treningowych w Europie Śordkowej.

Stadion OSiR Buk

Stadion Patrii BukFot: Sebastian Spychała

Stadion zbudowano w 1947 roku, gdy miejscową Patrię reaktywowano po okresie II wojny światowej. Od początku przy ul. Sportowej 14, obiekt ma jedną trybunę na południu, z ośmioma sektorami. Za zachodnim łukiem stoi budynek klubowy, a przy stadionie są również dwa boiska treningowe oraz korty tenisowe.

Reklama