Moskwa: VTB Arena o rok później

źródło: EuroSport.com

Moskwa: VTB Arena o rok później Ponieważ szans na organizację Mistrzostw Świata i tak nie ma, nie ma też pośpiechu – pisze EuroSport.com.. Nowy stadion Dynama Moskwa będzie nie tylko mniejszy (o czym już pisaliśmy), ale też oddany w 2017 roku zamiast 2016.

Reklama

- Wcześniej mówiliśmy, że pierwszy mecz na nowym obiekcie może zostać rozegrany w 2016 roku. Zmiany związane z faktem, że VTB Arena nie będzie gościć mistrzostw świata spowodowały jednak, że teraz realnie mówimy o roku 2017 – powiedział Andriej Pieriegudow, prezes zarządu VTB Arena.

Zmiana terminu ma związek z pracami projektowymi. Po odrzuceniu VTB Areny z grona organizatorów Mundialu 2018 zapadła decyzja o zmniejszeniu skali projektu. Część piłkarska straciła najwięcej – zamiast widowni ponad 30 tys. (z możliwością tymczasowej nadbudowy do 45) będą trybuny dla 27,3 tys. widzów.

To z kolei spowodowało obniżenie bryły aż o 12 metrów. Stadion, który będzie zbudowany nad murami historycznego Stadionu Dinama, miał znacząco wychodzić poza obręb dawnej bryły, jednak zmniejszenie trybun sprawi, że bardziej precyzyjnie będzie w niej osadzony.

Poniżej przedstawiamy porównanie wizji z 2011 i tej najnowszej. Oba obrazy są w niemal identycznej skali, by zwrócić uwagę na zmiany w rozmiarze.

VTB Arena

Reklama