Mielec: Są już krzesełka, rusza montaż bieżni

źródło: StalMielec.com

Mielec: Są już krzesełka, rusza montaż bieżni Niebiesko-białe trybuny zapełniły się krzesełkami, a przed pierwszym rzędem ruszyła dziś instalacja niebieskiej bieżni lekkoatletycznej. Wreszcie jest pogoda, która pozwala spokojnie rozkładać tartan – czytamy na stronie Stali Mielec.

Reklama

Przed kilkoma dniami zakończyło się układanie krzesełek w niebieskich i białych barwach. Zgodnie z planem wybranym przez mieszkańców, siedziska tworzą mozaikę barw z bielą na górze i błękitem na dole. Łącznie krzesełek jest ok. 6,8 tysiąca.

Wznowione zostały roboty na masztach oświetleniowych. Kontynuowane są też prace przy elewacji, ciągach komunikacyjnych oraz wykończenie pomieszczeń pod trybunami. Konserwację przeszła murawa.

Teraz nadszedł czas na kolejny widowiskowy etap – rozkładanie bieżni lekkoatletycznej wokół boiska. Tory (6 na całym obwodzie, 8 na prostych) w kolorze niebieskim dostarczył włoski producent Mondo, który sprawuje również nadzór nad ich układaniem.

Zgodnie z zaleceniami włoskiego producenta, średnia dobowa temperatura powietrza powinna wynosić ok. 15 stopni Celsjusza. Niesprzyjająca aura długa nie pozwalała na rozpoczęcie tych prac. Teraz wreszcie pod nadzorem fachowców wykonawca modernizacji może juz bezpiecznie układać materiał bez obawy jego uszkodzenia – powiedział Zygmunt Kołodziej, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mielcu.

Reklama