Kostaryka: Reprezentacja ucieka z nowego stadionu?

źródło: AP.org

Kostaryka: Reprezentacja ucieka z nowego stadionu? Niecodzienna informacja dociera z San José. Reprezentacja Kostaryki szlagierowy mecz przeciwko USA chce rozegrać na mniejszym i dużo starszym stadionie, choć ma do dyspozycji otwarty niedawno obiekt. Dlaczego?

Reklama

Kostarykański związek piłki nożnej złożył do USA zapytanie, czy zgodzą się na zmianę stadionu przed planowanym na 6 września meczem eliminacyjnym MŚ2014.

Sprawa jest o tyle ciekawa, że reprezentacja miałaby zagrać na mniejszym i dużo gorszym obiekcie, niż tez wyznaczony obecnie i zgłoszony do FIFA. Zamiast na otwartym w 2011 stadionie narodowym Stany Zjednoczone miałyby spotkać się z gospodarzami na Estadio Ricardo Saprissa.

Proponowany obiekt jest dużo mniejszy (23 do 35 tys.), ale też dużo starszy. Od kilku lat nie był modernizowany, więc niewykluczone, że FIFA wymogłaby renowację przed zatwierdzeniem wyboru. Jednak gospodarze obiektu, Deportivo Saprissa, potwierdzają gotowość do wprowadzenia zmian.

Tylko dlaczego Kostaryka miałaby zamienić „siekierkę na kijek”? Bo tego chcą kibice. - Głos ludu to głos boga, więc jeśli ludzie chcą gry tam, to zagramy na Saprissa – przekonuje Eduardo Li, prezydent miejscowej federacji piłkarskiej. Nowy stadion narodowy, zbudowany przez rząd Chin, oferuje gorsze warunki do oglądania meczów i tworzenia atmosfery od starszego, ale typowo piłkarskiego konkurenta.

Reklama