Indonezja: Robotnicy uniemożliwili organizację igrzysk?!

źródło: thestar.com.my

Indonezja: Robotnicy uniemożliwili organizację igrzysk?! Organizatorzy zdecydowali o przeniesieniu największej tegorocznej imprezy z czerwca na październik. Tłumaczą to strajkiem podwykonawców, którzy uniemożliwili otwarcie centralnego stadionu.

Reklama

Choć Stadion Utama Riau był już hucznie otwierany jesienią 2012, dziś jest zamknięty. To „sprawka” podwykonawców, którzy nie otrzymali ok. 400 mld rupii (ok. 135 mln zł) zaległych wynagrodzeń. Budowlańcy zablokowali obiekt i zapowiedzieli, że nie udostępnią go organizatorom Igrzysk Solidarności Islamskiej aż do otrzymania całej kwoty.

W obliczu blokady organizatorzy zapowiedzieli dziś, że wstrzymują trzecie w historii Igrzyska, na które w połowie czerwca miało zjechać ok. 5 tys. sportowców z całego świata. Impreza została oficjalnie przeniesiona na październik.

Sekretarz generalny komitetu organizacyjnego Timbul Thomas Lubis poinformował jednocześnie, że fundusze dla firm odpowiedzialnych za powstanie 40-tysięcznika na imprezę zostały już zabezpieczone. Zapewnił, że wkrótce pieniądze powinny zostać wypłacone.

Reklama