Debreczyn: Kamień węgielny wmurowany, trybuny rosną

źródło: własne

Debreczyn: Kamień węgielny wmurowany, trybuny rosną Wczoraj odbyło się uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego pod nowy stadion w Debreczynie. Kamień kamieniem, ale trybuny rosną bardzo szybko. Budowa ruszyła w lutym, a już widać zarys części trybun.

Reklama

W obecności burmistrza, przedstawicieli Ministerstwa Kultury, spółki budującej stadion, wykonawcy i klubu Debreceni VSC odbyło się wczoraj symboliczne wmurowanie kamienia węgielnego na budowie nowego „Wielkiego Stadionu Leśnego” w Debreczynie.

Jak zwracali uwagę oficjele, to inwestycja o wyjątkowym znaczeniu, bowiem stadion projektują i budują tylko węgierskie firmy. Ma być dowodem możliwości kraju, ponieważ trybuny na 20 tys. widzów powinny być ukończone już za rok.

O tym, że prace idą szybko, świadczą aktualne zdjęcia z budowy. Liczne prefabrykaty trybun są już zainstalowane, a postępy widać każdego dnia. Nie ma jeszcze co prawda rygli, ale są pierwsze ściany i wkrótce powinniśmy zobaczyć pierwsze z aż 36 rzędów przyszłej widowni. Tymczasem rozbiórka dawnego stadionu ruszyła na przełomie stycznia i lutego, co oznacza, że realnie prace trwają niewiele ponad miesiąc.

Nagyerdei StadionWiz: NSR

Nagyerdei StadionFot: Ultra84

Nagyerdei StadionFot: Ultra84

Reklama