Anglia: Oldham z jednogłośnym poparciem miasta

źródło: manchestereveningnews.co.uk

Anglia: Oldham z jednogłośnym poparciem miasta Nowa północna trybuna stadionu Boundary Park uzyskała jednogłośne poparcie miejskich radnych. Debata w tej sprawie trwała zaledwie 10 minut, co jest świetnym prognostykiem dla projektu – podało „Manchester Evening News”.

Reklama

Dziś Boundary Park mieści ok. 10 tys. widzów i jest w nienajlepszym stanie. Jednocześnie od 2008 roku nie ma trybuny północnej, ponieważ ta została zburzona. Po niepowodzeniach związanych z budową nowego stadionu klub w lutym ogłosił chęć budowy nowego sektora w wolnym miejscu na północy.

Nowa trybuna ma pomieścić niespełna 2,5 tys. widzów, ale przede wszystkim dać Oldham Athletic niezbędny zastrzyk gotówki dzięki 12 skyboksom (w tym jednej loży prezydenckiej), sali bankietowo-kongresowej na 500 osób i innym powierzchniom komercyjnym.

Wczoraj wieczorem na temat złożonego w mieście wniosku o pozwolenie na budowę debatowali radni. Ale ich rozmowy nie trwały nawet kwadransa, ponieważ po 10 minutach okazało się, że nie ma zastrzeżeń. Tym samym projekt otrzymał jednogłośne poparcie.

Ponieważ na tym etapie wszystko idzie zgodnie z planem, klub może liczyć na otwarcie nowej trybuny w połowie przyszłego roku.

Reklama