Anglia: Bournemouth chce rozbudować stadion o 40%

źródło: BBC.co.uk; autor: michał

Anglia: Bournemouth chce rozbudować stadion o 40% Właśnie awansowali do Championship i będą potrzebowali większej pojemności, by sprostać zapotrzebowaniom. Dlatego klub planuje zbudować nowe sektory dla ok. 4 tys. widzów – czytamy na BBC.co.uk.

Reklama

W sobotę „The Cherries” wywalczyli drugi w swej historii awans do Championship, czyli na zaplecze najwyższej ligi Anglii. Jednocześnie ich stadion jest zdecydowanie najmniejszy w przyszłorocznym zestawieniu ligi, dysponując aktualnie niespełna 10 tysiącami miejsc.

Dlatego jeszcze przed rozpoczęciem sezonu klub chce dostawić kolejną trybunę. Dziś ma ich trzy – na południu jest dziura po tymczasowej konstrukcji. Jeśli uda się uzyskać pozwolenie, Bournemouth liczy na zyskanie co najmniej 3, a może nawet 4 tys. miejsc przez skopiowanie aktualnej trybuny północnej – prostej, z jednym poziomem i zadaszeniem.

Jak mówi prezes Eddie Mitchell, zespół chciałby zadomowić się w Championship i zostać na dłużej, a może i awansować do Premier League. By osiągnąć tak ambitny cel, trzeba maksymalnie wykorzystać pojemność.

Reklama