Nowa budowa: Stadion Georgi Asparuhov

źródło: własne

Nowa budowa: Stadion Georgi Asparuhov Projekt już pokazywaliśmy, teraz czas na postępy w budowie. A te są na razie niewielkie, bowiem po prawie dwóch miesiącach wyrównano jedynie miejsce po głównej trybunie stadionu. Na nową jeszcze poczekamy.

Reklama

Stadion Georgi AsparuhovZaczęła się wyjątkowo imponująco – od wysadzenia starej trybuny 3 lutego tego roku. Budowa do dziś jednak nie ruszyła z kopyta, w tej chwili jest zdzierany asfalt, który otaczał starą konstrukcję.

Ale sam fakt, że budowa „Gereny” ruszyła, to już wiele. Porównując do niezrealizowanych zapowiedzi polityków na temat nowych stadionów w Bułgarii, ten projekt już zaszedł znacznie dalej od wielu innych. Nic zresztą dziwnego, bo w odróżnieniu od wielu innych, ten jest prywatny.

Nowy stadion Georgija Asparuhova będzie powstawał etapami aż do 2017 roku. W pierwszej fazie zbudowane mają być trybuny główna oraz południowa (złączone narożnikiem). Kolejny rok pochłonie praca nad nową trybuną wschodnią (do 2015), a jako ostatnia (do 2017) stanie nowa trybuna północna.

Stadion Georgi AsparuhovFot: Ст. Георги Аспарухов /проект 2013-2018 г./

Nowa arena nie będzie najnowocześniejsza czy najbardziej innowacyjna, ale z pewnością da Levskiemu dobre warunki do rozwoju i ucieczki krajowym rywalom pod względem zysków. Każdy kolejny etap tego rozwoju będziecie mogli obserwować na Stadiony.net dzięki wsparciu bułgarskiego profilu relacjonującego budowę. Zapraszamy!

Reklama