Holandia: Sklepy na stadionie się nie opłacą?

źródło: retaildetail.nl; autor: michał

Holandia: Sklepy na stadionie się nie opłacą? Heracles Almelo w porozumieniu z firmą Wyckerveste (znaną z negocjacji w Szczecinie) planuje zbudować nowy stadion. Ma się na nim znaleźć aż 22 tys. m2 powierzchni komercyjnych. Jednak analitycy twierdzą, że to fatalny pomysł – donosi retaildetail.nl.

Reklama

Nowy stadion Heraclesa Almelo ma powstać w 2014 lub 2015 roku. Poza 15 tysiącami miejsc siedzących będzie też oferował bardzo szerokie zaplecze na działalność komercyjną. Heracles, Wyckerveste (przyszły zarządca) i BAM (wykonawca) planują stworzyć aż 22 tys. m2 sklepów.

Jednak raport analityków z firmy DTNP przekonuje, że to tylko utrudni utrzymanie inwestycji po otwarciu. Już teraz bowiem w Almelo co czwarty lokal usługowy stoi pusty. Budowa tak rozległego obiektu w ramach stadionu może nie tylko się nie opłacić, ale jeszcze pogorszyć sytuację na rynku lokalnym.

Zdaniem DTNP plan umieszczenia wewnątrz stadionu m.in. dużego outletu, supermarketu i sklepu sportowego ma wiele wad. Zdaniem klubu raport konsultantów jest miałki i nie prezentuje rzeczywistości najlepiej. Jednak, co istotne dla klubu, dokument będzie brany pod uwagę podczas głosowania radnych. Ci w najbliższy wtorek mają podjąć decyzję, czy zgodzą się na kompleks handlowy wewnątrz stadionu. Jeśli nie, projekt przepadnie.

Reklama