Bilbao: Czas żegnać się z San Mamés, nowe coraz bliżej

źródło: CanalAthletic.com; autor: bartek

Bilbao: Czas żegnać się z San Mamés, nowe coraz bliżej Monumentalna konstrukcja osiągnęła swój najwyższy punkt dzięki pierwszym elementom dachu. Na trybunach zaczęły się z kolei pojawiać krzesełka. Latem ruszy rozbiórka słynnej „Katedry”.

Reklama

Wykonawcy robią wszystko, by Athletic zgodnie z planem zagrał na swoim nowym stadionie we wrześniu tego roku – wszystkie założone terminy mają zostać dotrzymane.

Ułożone są już prawie wszystkie prefabrykaty trybun, a 5 marca ruszył montaż krzesełek, czego efekty można oglądać poniżej. Nad trybunami zaczął się również montaż stalowej konstrukcji zadaszenia

Jak wielokrotnie informowaliśmy, budowa nowego 53-tysięcznika w Bilbao musiała zostać rozłożona na etapy w związku z brakiem miejsca. Do września tego roku powstanie więc ok. 60% obiektu, a kolejne prace będą prowadzone dopiero po rozbiórce aktualnego San Mamés.

Burzenie istniejącego obiektu zacznie się już po zakończeniu sezonu 2012/13, a na domknięcie bryły nowej areny wykonawca ma czas do rozpoczęcia sezonu 2014/15.

San Mames BarriaFot: @endikadesigner, SanMames.org

San Mames BarriaFot: @endikadesigner, SanMames.org

Pomoc w tłumaczeniu: SoniaenPolonia.com

Reklama