Niemcy: Alemannia Aachen wyprowadzi się do… Holandii

źródło: ad.nl

Niemcy: Alemannia Aachen wyprowadzi się do… Holandii Klub z Akwizgranu nie ma pieniędzy na dzierżawę własnego stadionu, a w okolicy nie ma alternatywy. Dlatego Alemannia planuje mecze przyszłego sezonu rozegrać w holenderskim Kerkrade – podał serwis ad.nl.

Reklama

Jeszcze w 2007 roku grali w Bundeslidze i nowy stadion miał się stać niezbędnym wsparciem w rozwoju klubu. Ale dziś Alemannia Aachen wisi nad strefą spadkową w 3. Lidze i utraciła płynność finansową. Stadion, który miał pomóc, stał się balastem.

Klubu nie stać na płacenie rocznie 1,7 mln € za dzierżawę. Nawet dobra wola i deklaracja finansowego odciążenia przez operatora stadionu okazały się niewystarczające. Alemannia nie ma pieniędzy i dlatego musi się wyprowadzić.

Pierwotnie klub chciał zagrać nadchodzący sezon na niewielkim obiekcie w Juelich, 27km na wschód od Akwizgranu. Niestety, pojemność 5,5 tys. miejsc okazała się dalece niezadowalająca, a i standard obiektu wymaga poprawy.

Nową propozycją jest więc rozegranie meczów sezonu 2013/14 w Holandii. Choć pomysł brzmi niecodziennie, to nowy stadion Alemannii i Parkstad Limburg w holenderskim Kerkrade dzieli zaledwie 15km, czyli jeszcze mniej niż w przypadku Juelich.

Reklama